Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad]
28.09.2016
Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad ...
5562 prečítaní
[Načasujte správne svoju cestu]
03.12.2015
Načasujte správne svoju cestu
2933 prečítaní
Pamiatky v Hongkongu
Pridané dňa: | 6656 prečítaní
Pamiatky v Sydney
Pridané dňa: | 8890 prečítaní
Pamiatky v Kodani
Pridané dňa: | 10331 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Režim lietadlo: prečo je dôležité ho počas letu zapínať?]
23.09.2021
Režim lietadlo: prečo je dôležité ho počas letu zapínať?

Súčasťou každého letu je už dlhé roky vypínanie mobilov či tabletov, prípadne zapínanie režimu lietadlo. Hoci nás k tomu palubný personál zakaždým vyzýva, mnohí z nás to už robia automaticky. Ale prečo je to vlastne dôležité?

viac
[Na palube lietadla s pápežom Františkom]
16.09.2021
Na palube lietadla s pápežom Františkom

Ako jedna z najvýznamnejších osobností náboženského života cestuje Svätý Otec František po rôznych krajinách sveta pomerne často. Ako však vyzerajú pápežove lety a kto všetko sa nachádza na palube lietadla spolu s ním?

viac
[Kanada sa otvára zaočkovaným turistom z celého sveta]
08.09.2021
Kanada sa otvára zaočkovaným turistom z celého sveta

Pozemné hranice pre zaočkovaných Američanov otvorila Kanada už 9. augusta. Plne zaočkovaní turisti z ostatných kútov sveta sa môžu tešiť na otvorené hranice od 7. septembra. Kanada avizovala otvorenie hraníc za predpokladu, že očkovanie v krajine bude pokračovať rovnakým tempom ako doteraz a pandemické podmienky sa výrazne nezmenia.

viac
[Najlacnejší PCR test na Slovensku + novinka: test zo slín]
06.09.2021
Najlacnejší PCR test na Slovensku + novinka: test zo slín

Chystáte sa do zahraničia či potrebujete si rýchlo a spoľahlivo overiť váš zdravotný stav? Teraz máte jedinečnú príležitosť objednať sa online na klasický PCR test na COVID-19 alebo na neinvazívny a príjemnejší PCR test zo slín za skvelú cenu už od 36,90 €. Obe formy testovania sú dostupné na dvoch odberových miestach v Bratislave. Na slinný PCR test sa môžete objednať tiež vo viacerých slovenských mestách.

viac
[Vybrané španielske regióny poisťujú turistov na COVID-19 zadarmo]
02.09.2021
Vybrané španielske regióny poisťujú turistov na COVID-19 zadarmo

Skvelá správa pre milovníkov Španielska! Všetci turisti, ktorí pricestujú na Kanárske ostrovy, Baleárske ostrovy, do Andalúzie, či do regiónov Galícia a Murcia, automaticky získajú bezplatné poistenie pre prípad nákazy koronavírusom, platné do konca decembra 2021.

 

viac

Pamiatky v Štokholme

Kráľovský palác
Kráľovský palác

Štokholm je mesto bohaté na pamiatky, ak ho navštívite budete mať určite čo obdivovať. Ponúkame vám aspoň krátky prehľad toho, čo všetko v tomto meste navštíviť.

 

STARÉ MESTO (GAMLA STAN)

Staré mesto je veľmi unikátne miesto v Štokholme a určite vás zláka na romantické sú prechádzky jeho uličkami. V tejto časti Štokholmu sa nachádza Kráľovský palác či radnica, v ktorej sa udeľujú významné Nobelove ceny. Každopádne je to miesto so zvláštnou atmosférou, ktorá vás nachvíľu premiestni do iného časopriestoru. Viac čítajte tu.

 

KRÁĽOVSKÝ PALÁC (Royal Palace, Kungliga Slottet)

Tento palác bol postavený na konci 17. storočia a patrí k najväčším palácom na svete a nájdete ho v samom srdci Štokholmu – na ostrove Riddarholmen. Aj v súčasnosti sa tu konajú významné štátne udalosti. V paláci sa nachádza asi 608 izieb. Stavba je vybudovaná v barokovom duchu a jej autorom je  Nicodemus. Kráľovská stráž sa pred týmto palácom mení dodnes v pravidelných intervaloch. Budova je prístupná verejnosti za poplatok, v lete je zámok otvorený denne (okrem pondelkov) od 10.00 do 16.00 hod. a v zime od 12.00 do 16.00 hod. Viac o paláci sa dozviete tu.

 

 

DROTTNINGHOLMSKÝ PALÁC

Toto je palác, v ktorom žije kráľovská monarchia, tento palác sa nachádza na ostrove Lovö, kam sa dostanete za 40 min. verejnou dopravou. Tento palác je hodnotným dedičstvom švédskeho imperiálneho obdobia. Na jeho architektúre sa podieľali barokoví architekti ako Nicodemus Tessin st. aj ml. Tento palác je zapísaný v zozname UNESCO a relaxovať tu možno v prekrásnych záhradách. Nachádza sa tu aj najzachovalejšie palácové divadlo na svete, ktorého pýchou je javisková mechanika ešte z 18-teho storočia, ktorú vôbec nepoznamenal zub času a je stále funkčná, preto sa tu aj v súčasnosti konajú v lete koncerty. A samotné divadlo dnes slúži aj ako múzeum, v ktorom sa nachádzajú dekorácie z dávnych čias, a tiež historické divadelné zbierky. V paláci sa nachádza aj čínsky pavilón. Palác je počas otváracích hodín prístupný aj verejnosti.  Pre viac info kliknite sem.

 

ŠTOLHOLMSKÝ CINTORÍN (Skogskyrkogarden)

Tento cintorín nájdete asi 20 km južne od centra mesta. Cintorín bol založený medzi v období rokov 1917 – 1920 a na jeho vzhľade sa podieľali dvaja architekti. V čase, kedy vznikol sa cintoríny ponímali skôr ako parky, a preto je jeho vzhľad aj dnes veľmi skvostný – vznikol architektonickou kombináciou prírodných prvkov. Stavba inšpirovala aj ostatných architektov po celom svete. Od roku 1994 je cintorín zapísaný v zozname UNESCO. Viac informácii hľadajte tu.

 

SIGTUNA

Je starobylé mesto, ktoré sa nachádza asi 45 km od Štokholmu (cesta vlakom + autobusom trvá cca hodinku) a nachádza sa v južnej časti Švédska. Mesto s bohatou históriou, ktoré bolo osídlené už v časoch Vikingov  ponúka návštevníkom množstvo pamiatok na obdiv. Škoda, že niektoré stredoveké pamiatky už dostali moderné fasády, avšak stále to neuberá na jeho príťažlivosti. Vydláždené uličky či štvorcové námestie vám isto učarujú. Nachádza sa tu aj najstaršia ulica vo Švédsku nesúca názov Stora gatan, dnes je však už skrytá pod nánosom nových vrstiev. V tomto meste možno obdivovať aj ruiny kostolov z 12. storočia. Kostoly St. Per a St. Olof sa nachádzajú na ulici Stora gatan a centrálna veža je vcelku zachovaná, tak je možné pri pohľade na ňu preniesť sa niekoľko storočí dozadu. Nájdete tu aj funkčný kostol Mariakyrkan, ktorého historické korene siahajú do 13. storočia. Upútajú vás červené tehly, z ktorých je postavený a zaujímavý interiér, vstup do kostola je voľný.  Viac sa o meste Sigtuna dovziete v múzeu, ktoré je mu zasvätené a je otvorené po celý rok. V meste sa nachádzajú aj reštaurácie a bary, kde možno ochutnať tradičnú švédsku kuchyňu a whisky. Z tohto miesta budete odchádzať so zaujímavým kultúrnym zážitkom. Viac o Sigtune čítajte tu.

 

Štokholm samozrejme ponúka oveľa viac miest, ktoré možno vidieť, toto je len malý exkurz toho, si pri návšteve pozrieť.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Štokholmu:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Štokholm Viedeň [jednosmerná letenka] Wizz Air 27,-  Výber dátumov
Štokholm Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 32,-  Výber dátumov
Štokholm Gdaňsk [obojsmerná letenka] Ryanair 32,-  Výber dátumov
Štokholm Varšava [obojsmerná letenka] Ryanair 32,-  Výber dátumov
Štokholm Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Štokholm Katovice [obojsmerná letenka] Wizz Air 36,-  Výber dátumov
Štokholm Krakov [obojsmerná letenka] Ryanair 38,-  Výber dátumov
Štokholm Varšava [obojsmerná letenka] Wizz Air 42,-  Výber dátumov
Štokholm Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 59,-  Výber dátumov
Viedeň Štokholm [obojsmerná letenka] Ryanair 34,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent