Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 3403 prečítaní
Múzea a galérie v Sydney
Pridané dňa: | 4699 prečítaní
Múzeá a galérie v Kodani
Pridané dňa: | 5760 prečítaní
Múzeá a galérie v Helsinkách
Pridané dňa: | 5422 prečítaní
Múzeá a galérie v Osle
Pridané dňa: | 5472 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Z Bratislavy priamo do Dominikánskej republiky prvýkrát v histórii]
02.03.2021
Z Bratislavy priamo do Dominikánskej republiky prvýkrát v histórii

Posledný februárový víkend odletelo historicky prvýkrát z bratislavského letiska priamo do Punta Cana v Dominikánskej republike lietadlo s dovolenkármi. Tento let zorganizovali slovenské cestovné kancelárie v spolupráci s nemeckým dopravcom Condor, ktorý na prepravu cestujúcich zabezpečil lietadlo typu Boeing 767-300. Na Facebooku o tom informovalo Letisko Bratislava.

viac
[Novinka na palubách Air France: ani inštruktážne video nemusí byť nuda]
25.02.2021
Novinka na palubách Air France: ani inštruktážne video nemusí byť nuda

Inštruktážne video s bezpečnostnými pravidlami, ktoré musia pasažieri dodržiavať na palube lietadla, dostalo u známych aeroliniek Air France celkom nový šat. Svojich divákov berie na poznávací výlet po najslávnejších francúzskych atrakciách. Aj keď sa teraz letieť nikam nechystáte, video si môžete pozrieť aspoň v našom článku.

viac
[Kráľovské aerolínie KLM uskutočnili let so syntetickým eko-palivom]
17.02.2021
Kráľovské aerolínie KLM uskutočnili let so syntetickým eko-palivom

Holandské KLM sa zaradili medzi prvé komerčné aerolínie na svete, ktoré prepravili svojich cestujúcich lietadlom poháňaným syntetickým palivom, vyrobeným z udržateľných zdrojov. Let sa uskutočnil na trase Amsterdam - Madrid. Snahou leteckej spoločnosti je dlhodobé zníženie emisií skleníkových plynov nových lietadiel.

viac
[Nové podmienky pre vstup do Veľkej Británie: 2 testy a karanténa v hoteli]
11.02.2021
Nové podmienky pre vstup do Veľkej Británie: 2 testy a karanténa v hoteli

Veľká Británia sprísňuje od 15. februára pravidlá vstupu na svoje územie. Po novom treba po príchode do krajiny podstúpiť až dva PCR testy na COVID-19 (na 2. a 8. deň) a ak cestujete z rizikovej oblasti, putujete hneď do špeciálnej hotelovej karantény, ktorá trvá 10 dní. Ubytovanie, vrátane oboch testov, si každý musí zaplatiť zo svojho. Cena za jeden test sa pritom pohybuje okolo 100 libier a za ubytovanie takmer 1800 libier.

viac
[3 horúce tipy na bezpečné dovolenkové destinácie v exotike]
02.02.2021
3 horúce tipy na bezpečné dovolenkové destinácie v exotike

Láka vás vyraziť si niekam na dovolenku do tepla, ale strácate sa už v spleti neustále sa meniacich pravidiel a obmedzení? Preto sme pre vás pripravili tri horúce tipy na jedinečnú exotickú dovolenku, počas ktorej sa môžete cítiť bezpečne a zároveň splnenie podmienok pre vstup do krajiny je veľmi jednoduché.

viac

Múzeá a galérie v Štokholme

NORDISKA MUSEET
NORDISKA MUSEET

Pri návšteve Štokholmu stojí za to, pozrieť sa do múzeí, ktorých je v tomto meste viac než dosť. Spomeňme napríklad Nobelovo múzeum, Poštové a filatelistické múzeum, Vasa múzeum, Múzeum Stedozemného mora či Národné múzeum. Spravme si krátky prehľad niektorých z nich.

VASA MÚZEUM

Toto múzeum vás prevedie životom námorníkov v 17. storočí a poodhalí vám čo to z morskej archeológie. Vasa bola pompézna plachetnica, ktorú si dal zhotoviť švédsky kráľ Gustáv Adolf a bol na ňu náležite hrdý, lenže zrejme vôbec netušil, aký ju čaká osud, krátko po tom, čo v roku 1628 opustila prístav už aj klesala ku dnu, spolu s ňou na morské dno smerovalo aj kráľovo bohatstvo a niekoľko desiatok námorníkov. O tejto udalosti bolo dlhý čas potrebné mlčať, a tak ležala 333 rokov 35 metrom pod morskou hladinou. Dnes sa jej vrak nachádza práve v múzeu, ktorého meno je totožné s tým jej. V múzeu sa nachádzajú aj stovky ďalších predmetov, ktoré dokumentujú život zo 17. storočia a možno si tu pozrieť aj film o vyťahovaní jej vraku z mora, ktorý je natočený v šestnástich jazykoch. Loď zdobia stovky krásnych vyrezávaných sôch.  Teda možno povedať, že toto múzeum skutočne ponúka unikát, ktorý nenájdete nikde inde. Viac info hľadajte tu.

 

NOBELOVO MÚZEUM

Toto múzeum je zasvätené slávnemu švédskemu chemikovi a vynálezcovi dynamitu Alfredovi Nobelovi. Toto múzeum nájdete na námestí Stortorget. Múzeum sa zameriava na zmapovanie histórie udeľovania Nobelových cien, môžete si tu tak pozrieť prejavy a rozhovory s viacerými ocenenými osobami. Kto sa zaujíma o ich objavy a ďalšie predstavy do budúcnosti, má na to jedinečnú možnosť práve v tomto múzeum. Kto nepozná pozadie udeľovania Nobelovej ceny, tomu v krátkosti môžeme povedať, že Alfred Nobel bol človek, ktorý vďaka svojim vynálezom zbohatol a precestoval veľa miest. Nemal však potomkov, a preto sa rozhodol pre zaujímavý čin, vo svojom testamente odkázal celý svoj majetok ďalším ľuďom, ktorí svojimi vynálezmi, výskumami a myšlienkami prinesú nové posolstvo pre ľudstvo, a tak vytvoril fond, z ktorého sa čerpajú prostriedky na udeľovanie Nobelových cien. Dnes sú teda medzi ocenenými mnohí, ktorí prišli so zaujímavým vynálezom, literárnym dielom či bojujú o mier vo svete a od roku 1968 aj tí, čo prišli so zaujímavými nápadmi v oblasti ekonómie. Nobelova cena sa udeľuje od roku 1901. Vďaka návšteve Nobelovho múzea tak získate jednak prehľad o živote Alfreda Nobela, ale aj o laureátoch Nobelovej ceny a samotnom udeľovaní týchto cien. Múzeum si môžete pozrieť vo vyhradenom čase aj s anglickým výkladom, a to bez poplatku. Viac sa o tomto múzeu dozviete tu.

 

ŠVÉDSKE NÁRODNO-HISTORICKÉ MÚZEUM (HISTORISKA MUSEET)

Toto múzeum sa zameriava na národnú história Švédska a mapuje široké časové rozpätie – od prehistorického obdobia až po súčasnosť. Veľmi pútavou je hlavne Zlatá miestnosť, v ktorej sa nachádza vikingské zlato. V tomto múzeum sa veľa dozviete práve o kultúre Vikingov a obdivovať tu tiež možno pomaľované drevené sochy pochádzajúce zo stredoveku. Celková historická zbierka mapuje až štrnásťtisícročnú históriu Švédska. Viac info tu

 

NORDISKA MUSEET

Aj toto múzeum mapuje švédsku históriu a nachádza sa na ostrove Djurgarden v Štokholme. Múzeum bolo založené v roku 1873 a dnes tu možno obdivovať rozsiahle zbierky zaoberajúce sa históriou a etnografiou Švédska. Nájdete tu exponáty od roku 1500 až po dnešok. Zbierky ľudovej slovesnosti, listov, kroník a denníkov, oblečenia, nábytku či rôznych predmetov vám priblížia zvyky a tradície Švédov ako takých. V tomto múzeu sa nachádza aj veľká zbierka obrazov Augusta Strindberga. Ak chcete vedieť viac, kliknite sem.

 

MÚZEUM MODERNÉHO UMENIA (MODERNA MUSEET)

Múzeum moderného umenia bolo založené v roku 1958 a nezvyčajný pohľad na moderné trendy sa vám naskytne vďaka zbierkam švédskeho, severského, ale aj medzinárodného umenia, napr. vďaka kresbám, grafikám, fotografiám a filmom. Múzeum dáva veľký priestor aj dielam Pabla Picassa, Salvadora Dalího či Vera Nilssona. Často sú tu konajú aj rôzne tematické výstavy. Pre viac informácii kliknite sem.

 

STRINDBERGS MUSEET

Toto múzeum je venované pamiatke významnému človeku v oblasti kultúry Augustovi Strindbergovi. Modrá veža (Bla Tornet) bola jeho domovom od roku 1908 do jeho smrti v roku 1912. Dom aj knižnica zostali zachované v pôvodnom stave. Možno si tu prezrieť jeho posledné diela a konajú sa tu aj rôzne udalosti a hry.Viac sa o tomto múzeu dozviete tu.

 

SKANZEN

Ide o múzeum „pod holým nebom“, resp. „otvorené“ múzeum. Jeho korene siahajú do roku 1891 a nájdete ho na ostrove  Djurgarden. Múzeum má byť presným obrazom, resp. má zachovávať švédsku vidiecku kultúru. V jeho priestore sa nachádza 160 drevených domov pôvodných farmárov, ktoré pochádzajú z celého Švédska, možno si prehliadnuť i pôvodné hospodárske budovy. Jeho súčasťou je aj „zoologická záhrada“, kde si môžete pozrieť pôvodné zvieratá chované na farme, a súčasťou je aj akvárium. Nachádza sa tu aj detský cirkus. V lete sa tu dokonca nachádzajú „pôvodní obyvatelia“ – herci a tak sa život môže zdať priveľmi realistický no a pre zimné mesiace sú typické zase vianočné trhy. Vstupné vychádza okolo 70 SEK a viac sa o skanzene dozviete na týchto stránkach.

 

JUNIBACKEN

Toto múzeum je venované najmenším. Nachádza sa na ostrove Djurgarden v blízkosti múzea VASA. Toto múzeum založila kráľovská rodina v roku 1996 a v súčasnosti sa radí k najnavštevovanejším. Kto má rád diela od Astrid Lindgren, ten si tu isto príde na svoje, môže sa tu stratiť v príbehoch z jej pôvodných kníh a celkovú atmosféru dotvorí aj interiér, ktorý navrhol Marti Törnqvist ilustrátor Lindrenovej kníh. Môžete sa tu prejsť aj Rozprávkovým námestím, kde sa nachádza zmenšená napodobenina nádražia Vimmerby. Súčasťou Junibackenu je najväčšie detské kníhkupectvo vo Švédsku, ale aj divadlo či reštaurácie.  Pre viac info kliknite sem.

 

AQUARIA VATTENMUSEUM – VODNÉ MÚZEUM 

Toto vodné múzeum sa nachádza tiež na ostrove Djurgarden. Vodné múzeum má tri časti: dažďový prales, tropické more a severské more. V každej z častí je „klíma“ čo najviac prispôsobená tej reálnej. V areáli sa nachádza aj kaviareň a obchod so suvenírmi. Viac o vodnom múzeu tu.

 

TECHNICKÉ MÚZEUM (TEKNISKA MUSEET STOCKHOLM)

Technické múzeum sa nachádza v časti Ladugardsgardet, ide o národné technické múzeum a nájdete tu množstvo technických pamiatok z celého Švédska. Múzeum vzniklo v roku 1923a v súčasnosti sa tu nachádza množstvo kresieb, okolo milión fotografií a viac ako 50-tisíc kníh.  Obdivovať tu možno rôzne automobily, lietadlá či vlaky. Nachádza sa tu aj sekcia venovaná významným švédskym vedcom a vynálezcom. O technickom múzeu čítajte tu.

Toto je skutočne len letmý pohľad do múzeí v Štokholme, v skutočnosti sa ich tu nachádza okolo 70, takže si každý určite príde na svoje.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

 

Vyberte si lacné letenky do Štokholmu:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Štokholm Viedeň [jednosmerná letenka] Wizz Air 38,-  Výber dátumov
Štokholm Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 39,-  Výber dátumov
Štokholm Gdaňsk [obojsmerná letenka] Ryanair 42,-  Výber dátumov
Štokholm Varšava [obojsmerná letenka] Ryanair 42,-  Výber dátumov
Štokholm Krakov [obojsmerná letenka] Ryanair 44,-  Výber dátumov
Štokholm Katovice [obojsmerná letenka] Wizz Air 54,-  Výber dátumov
Štokholm Varšava [obojsmerná letenka] Wizz Air 64,-  Výber dátumov
Štokholm Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 97,-  Výber dátumov
Viedeň Štokholm [obojsmerná letenka] Ryanair 39,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent