Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]
[Folder]
[Folder]  (návrat)
[Folder]  (návrat)


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
[Folder]
Vyhľadať na starej verzii letenky.sk

Online rezervácia leteniek Ryanair


Dospelý
16+ r.
Mládežník
12-15 r.
Dieťa
2-11 r.
Kojenec
0-23mes.
Vyhľadať na starej verzii letenky.sk

Online rezervácia leteniek Wizzair


Dospelý
14+ r.
Dieťa
2-14 r.
Kojenec
0-23mes.
Vyhľadať na starej verzii letenky.sk

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakcie v Hongkongu
Pridané dňa: | 5588 prečítaní
Atrakcie v Sydney
Pridané dňa: | 4806 prečítaní
Atrakcie v Kodani
Pridané dňa: | 5795 prečítaní
Atrakcie v Helsinkách
Pridané dňa: | 4401 prečítaní
Atrakcie v Osle
Pridané dňa: | 5774 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Island a New York na jednej letenke]
04.10.2017
Island a New York na jednej letenke

Spoznajte severskú krásu Islandu aj atmosféru veľkého jablka počas jednej cesty vďaka akciovým letenkám leteckej spoločnosti Icelandair.

 

 

viac
[POZOR! Ryanair ruší na jeseň vicero letov!]
21.09.2017
POZOR! Ryanair ruší na jeseň vicero letov!

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair ruší na jeseň okolo 50 letov denne. Toto opatrenie sa týka aj dvoch liniek do a z Bratislavy. 

 

 

 

viac
[Ryanair oznámil tri dobré správy.]
19.09.2017
Ryanair oznámil tri dobré správy.

Slováci budú mať v lete opäť bližšie k moru! 
Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair začne lietať do troch prímorských destinácií.

 

 

 

viac

Atrakcie v Štokholme

STADSHUSET
STADSHUSET

Štokholm ponúka svojim návštevníkom viaceré atrakcie, stačí si len vybrať a nechať sa unášať krásami tohto mesta.

HALA GLOBEN

Hala sa využíva na rôzne športové alebo aj kultúrne podujatia, a to aj na medzinárodnej úrovni. V súčasnosti je najväčšou dominantou mesta. Viac o tejto atrakcii čítajte tu.

 

MESTSKÁ RADNICA (STADSHUSET)

Mestská radnica je slávna najmä ako miesto, kde sa každoročne schádzajú laureáti na Nobelovu cenu. Ceny sa udeľujú v jej Modrej sála. Bola vybudovaná v roku 1911 a jej autorom je Ragnar Östberg. V interiéri radnice sa nachádzajú krásne apartmány a zlata hala, ktorej dominuje sklo a zlatá mozaika. Kto absolvuje výstup do jej veže, bude mať Štokholm ako na dlani. No a vonkajší vzhľad radnice priťahuje fotoaparáty turistov ako magnet. O mestskej radnici sa viac dozviete tu.

 

VEREJNÁ KNIŽNICA

Budova knižnice pochádza z 20 storočia a nájdete ju na Sveavägen 73. Architektom tejto stavby je Švéd Erik Gunnar Asplundo. Knižnica obsahuje knihy v švédskom jazyku, ale i v angličtine a nemčine.

 

GAMLA STAN (Staré mesto)

Staré mesto je ideálnym miestom na spoznávanie histórie Štokholmu a zároveň je aj obchodnou štvrťou. V blízkosti Kráľovského paláca sa nachádzajú obchody, ktoré navštevuje aj kráľovská rodina. Pôvabné historické uličky sa priam ponúkajú k prechádzkam a hlavnou dominantou je tu Kráľovský palác a neďaleko sa zas nachádza Mestská radnica.

 

MILLESOVA ZÁHRADA

V tejto záhrade sa nachádzajú mnohé trvalé ale aj dočasné expozície. Ide o bývalé sídlo známeho švédskeho sochára Carla Milles, ktoré sa stalo miestom takýchto výstav práve na jeho počesť. Viac o tejto atrakcii čítajte tu.

 

GRÖNA LUND – ZÁBAVNÝ PARK

Tento zábavný park sa nachádza v juhozápadnej časti ostrova Djurgarden. Patrí k najstarším zábavným parkom a jeho korene siahajú do roku 1880, oficiálne ho otvorili v roku 1883. Vyblázniť sa tu môžete na viac ako tridsiatich atrakciách, ako napríklad v tuneli lásky, zábavnom dome, na horských dráhach, pričom najväčšia je horská dráha Jetline, ktorej atutom je Anton Schwarzkopf. Pokiaľ naberiete odvahu, vedzte, že jej dĺžka je 800 metrov a môžete na nej ísť rýchlosťou až 90 km/hod. Konajú sa tu aj rôzne koncerty a vystúpenia. Vstupné sa pohybuje okolo 80 SEK. Ak sa chcete o zábavnom parku dozvedieť viac, kliknete sem.

VEŽA KAKNäSTORNET

Ide o televízny, rádiový a satelitný prijímač, ktorý sa nachádza v mestskej časti Ladugardsgardet. Výstavba veža prebiehala v rokoch 1963 až 1967 a jej hlavnými architektmi boli Hans Borgström a Bengt Lindroos. Jej výška dosahuje 155 metrov a spolu s anténou až 170 metrov. Pokým nebola postavená budova Turning Torso so svojimi 190 metrami, patrila táto veža k najvyšším v Škandinávii. Vo veži sa nachádza aj obchod so suvenírmi, na predposlednom poschodí je reštaurácia a najvyššom poschodí sa nachádza kaviareň, odkiaľ máte jedinečný pohľad na mesto. Cena návštevy tejto veže sa pohybuje okolo 50 SEK. Viac sa o veži dozviete tu.

 

NAKUPOVANIE V ŠTOKHOLME

Nákupovchtivý si v Štokholme isto prídu na svoje, mesto totiž ponúka množstvo štvrtí a ulíc s obchodmi, v ktorých sa nachádzajú mnohé „neodolateľné“ kúsky, či už ide o predmety alebo oblečenie. Isto netreba predstavovať populárne švédske sklo, drevené výrobky, nábytok z bielej borovice či brezy, striebro či regionálne remeselné výrobky. Nakupovať možno v spomínanej štvrti Gamla Stan, ďalšou vychytenou ulicou na nákupy je Hamngatan, na ktorej sa nachádza obchodné centrum Gallerian. Ďalej možno nakupovať na ulici Kungsgatan či na pešej zóne Drottniggatan alebo v obchodnej štvrti Hötorget. Nedávno bola vybudovaná nová obchodná štvrť SOFO.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Štokholmu:


Špeciálna ponuka leteniek

Kam Odkiaľ Cesta Priamy let Cena bez táx Konečná cena s taxami
Štokholm Krakov [obojsmerná letenka] priamy let 9,-  14,- 
Štokholm Budapešť [obojsmerná letenka] priamy let 35,-  40,- 
Štokholm Katovice [obojsmerná letenka] priamy let 9,-  14,- 
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent